Gönderen Konu: GEMLİK KENT MEYDANI’NDA GERİ SAYIM  (Okunma sayısı 1882 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Uğur YUCA

  • FotokoliK
  • Gemlik Forum Hayranı
  • ***********
  • İleti: 5.923
  • ÜYENİN İTİBARI 556
  • Cinsiyet: Bay
  • Yaşıyorsan Gelecege bak
    • uguryuca
GEMLİK KENT MEYDANI’NDA GERİ SAYIM
« : 08 Ekim 2010, 11:33:12 »

BASIN BÜLTENİ

GEMLİK KENT MEYDANI’NDA GERİ SAYIM
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ÇARŞI DERESİNİ DENİZLE BULUŞTURUP GEMLİK’E MODERN BİR KENT MEYDANI KAZANDIRA CAK.
- BUGÜNE KADAR UYGULANAN TÜM PROJELERD E UZLAŞMAYLA SONUCA ULAŞAN BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, GEMLİK KENT MEYDANI PROJESİ KAPSAMIND A KAMULAŞTIRILACAK BİNALARIN SAHİPLERİYLE UZLAŞAMAYINCA KONU YARGIYA TAŞINDI.
- MAHKEMENİN BELİRLEYECEĞİ RAKAM ÜZERİNDEN BİNALARI KAMULAŞTIRACAK OLAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, GEMLİK’E MODERN BİR KENTSEL TASARIM PROJESİ UYGULAYAC AK.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyes i, merkeze bağlı ilçelerin de daha yaşanabilir ve sağlıklı hale getirilme sine yönelik Gemlik’e kazandıracağı modern kent meydanı çalışmalarına hız verdi.

Başkan Altepe, Gemlik’te çarşı deresinin denizle buluşturulmasını da kapsayan proje dahilinde yapılacak çalışmalar hakkında BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı’dan bilgiler aldı. Büyükşehir Belediyes i Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın ve daire başkanlarının da katıldığı inceleme gezisinde uygulanac ak projenin detayları ele alındı.

“Tüm çabalarımıza rağmen uzlaşma sağlanamadı”
Bugüne kadar uygulanan projelerd e uzlaşmacı bir tutumla sonuca ulaşan Büyükşehir Belediyes i proje kapsamında kamulaştırılacak olan bina sahipleri yle anlaşamayınca konu yargıya taşındı. Mahkemenın belirleye ceği rakam üzerinden kamulaştırma yapacak olan Büyükşehir Belediyes i, 8 parseldek i binaları kaldırarak Gemlik’e modern bir kentsel tasarım projesi uygulayac ak. Proje kapsamında meydanda bulunan 8 parseldek i binaların yıkılacağını dile getiren Başkan Altepe, burada da mülk sahipleri yle anlaşabilmek için yoğun çaba harcadıklarını ancak uzlaşmanın sağlanamadığını belirtti. Bölgede son yapılan kamulaştırmanın metrekare si 2 bin TL’den yapıldığını ve bu proje için mülk sahipleri ne 2 bin 250 TL önerdiklerini hatırlatan Başkan Altepe, “Ancak mülk sahipleri bu rakamı düşük buldu. Uzlaşma sağlanamadığı için de konu yargıya taşındı. Biz verebilec eğimiz en iyi rakamı verdik. Bundan sonra kamulaştırma bedeli mahkeme tarafından tayin edilecek. Mahkemenın belirlediği fiyatı ödeyerek bu binaları ortadan kaldıracağız” dedi.

“Gemlik’in çehresi değişecek”
Kamulaştırmanın tamamlanm asının ardından çalışmalara hemen başlayacaklarını dile getiren Başkan Altepe, bu bölgeye özellikli bir proje uygulanac ağını belirtti. Proje kapsamında çarşı deresinin Bursa’daki kanal boyu gibi kent estetiğine uygun hale getirilec eğini ifade eden Başkan Altepe, “Çarşı deresini denizle buluşturacağız. Ortaya güzel bir rekreasyo n alanı çıkacak. Bunun yanında yapacağımız kent meydanı ile Gemlik’in çehresi değişecek. Rekreasyo n alanlarıyla birlikte uygulayac ağımız kentsel tasarım projesi, ilçeye de büyük değer katacak” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 
Kısayollar
Gemlik Haberleri
Gemlik Haberleri
Gemlik Resimleri
Gemlik Ulaşım
Gemlik E-Randevu Gemlik Aile Hekim
Gemlik Video
Gemlik Şiirleri
Gemlik Tel Rehberi