Gönderen Konu: Gemlik'te yürüyüş alarmı  (Okunma sayısı 1583 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Uğur YUCA

  • FotokoliK
  • Gemlik Forum Hayranı
  • ***********
  • İleti: 5.923
  • ÜYENİN İTİBARI 556
  • Cinsiyet: Bay
  • Yaşıyorsan Gelecege bak
    • uguryuca
Gemlik'te yürüyüş alarmı
« : 09 Ekim 2011, 17:16:49 »


Bursa'nın Gemlik ilçesinde "Büyük Gemlik Yürüyüşü" adı altında yapılmak istenen, ancak Valilik tarafından yasaklana n yürüyüş nedeniyle, kentin Ankara, İstanbul ve İzmir girişlerinde sabahın erken saatlerin den itibaren yoğun güvenlik önlemleri alındı.

Bursa Valiliği'nin, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın avukatları ve aileleriy le görüştürülmeyişini gerekçe gösterip bugün İmralı ile deniz ulaşımının yapıldığı Gemlik ilçesinde, Tutuklu ve Hükümlü Aileleri Hukuk Dayanışma Dernekler i Federasyo nu (TUHAD-FED), BDP ve DTK'nın desteğiyle yapılması planlanan basın açıklaması ve yürüyüşe izin vermemesi nedeniyle alınan önlemler sürdürülüyor. Gemlik'te öğle saatlerin de Türk bayrağı ile kısa yürüyüş yapıp İstiklal Marşı okuduktan sonra dağılan Ülkücü gençlerden oluşan 30 kişilik grup, bu kez de İskele meydanında eylemleri ni sürdürmek istedi. Polisin dağılmaları için uyardığı gençler arasında, 'Eyleme devam edelim', 'Eyleme devam etmeyip dağılalım' tartışması çıktı. İki gencin kavga ettiği bu tartışmayı polis ayırdı. Göstericiler daha sonra dağıldılar.

BDP il başkan yardımcısı, polis şehirden çıkmama izin vermedi

Bu arada BDP Bursa İl Başkan Yardımcısı Ayla Yıldırım, bugün bir grup arkadaşıyla birlikte toplanmal arına izin verilmeye n Gemlik'e gitmek istedikle rini fakat polisin kendileri ne izin vermeyip, şehirden çıkmamaları için uyardığını bu nedenle de Gemlik'e gidemedik lerini söyledi.

Yalova valisi esengül civelek, emniyet müdürü akyıldız’dan bilgi aldı

Yalova Valisi Esengül Civelek, Bursa’nın Gemlik İlçesi’nde düzenlenmesi planlanan ancak Valilik tarafından izin verilmeye n yürüyüş ile ilgili Yalova’da gerçekleştirilen polis kontrol noktasına gelerek İl Emniyet Müdürü Ahmet Selim Akyıldız’dan bilgi aldı. Yalova-Bursa yolu, Şehirlerarası Otobüs Terminali önünde uygulama yapan, araçları tek tek kontrol eden, otobüslerde kimlik kontrolü yapan Yalova Emniyeti ekiplerin in yanına gelen Vali Civelek, çalışmaları izledi.Öte yandan Yalova’daki Topçular Feribot İskelesi’nde de jandarma tarafından yoğun güvenlik önlemleri alındı. Feribotta n inen araçlar kontrol edildi.

BDP’liler Yalova’da açıklama yaptı

Bursa’nın Gemlik İlçesi’nde yapılmak istenen yürüyüşe katılamayan Yalova’daki BDP’liler, konuyla ilgili basın açıklaması yaptı. BDP Yalova il binası önünde partilile r adına bir açıklama yapan BDP İl Başkan Yardımcısı Evrim Öztürk, demokrati k talepleri ni dile getirmek için basit basın açıklamasına dahi izin verilmeye n zihniyeti n Kürt halkına yaşama hakkı tanımadığını öne sürerek, “Operasyon lardan, tutuklama lardan, işkenceden ve hatta ölümden korkmadan onurluca demokrati k direniş hakkımızı kullanacağızö dedi.

Adana'da polis müdahalesi

Alınan bilgiye göre, Bursa'nın Gemlik ilçesinde "Büyük Gemlik Yürüyüşü" adı altında yapılmak istenen yürüyüşün, valilik tarafından yasaklanm asını protesto için toplandığını iddia eden bir grup, Ova Mahallesi 2 Sokak'ta önlem alan Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne bağlı polis ekiplerin e taş, molotofko kteyli ve ses bombası attı.

Olayda bazı iş yerleri hasar görürken, polis gruba müdahale etti. Ara sokaklara kaçarak dağılan grup, taş ve molotofko kteyli atmayı sürdürdü.

Bu arada, gösterilerin yapıldığı mahallede ki birçok iş yerinin kepenkler inin kapalı olduğu gözlendi.

Polisin önlemlerini sürdürdüğü mahallede izinsiz gösteriler aralıklarla devam ediyor.

haber kaynak : cnn türk web sitesi

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 
Kısayollar
Gemlik Haberleri
Gemlik Haberleri
Gemlik Resimleri
Gemlik Ulaşım
Gemlik E-Randevu Gemlik Aile Hekim
Gemlik Video
Gemlik Şiirleri
Gemlik Tel Rehberi