“Okullarda sıkıntılar devam ediyor”

Başlatan Çakır, Ekm 02, 2009, 07:01 ÖS

« önceki - sonraki »

Çakır

Saadet Partisi İlçe Başkanı Sedat Özmen, düzenlediği basın toplantısında yeni öğretimin başlamasıyla birlikte okullardaki sıkıntıların da giderek artmakta olduğunu gözlemlediklerini söyledi.

Yönetim kurulu üyeleriyle birlikte düzenlediği toplantıda ilçe genelinde yaşanan derslik ve çeşitli sıkıntılardan bahseden Özmen, "Okul idarecilerinin işi velilerle pazarlık yapıp, okullarına ne kadar para alırız olmuş" dedi. Yeni başlayan eğitim ve öğretim yılının birçok problemleri de beraberinde getirdiğini belirten Saadet Partisi İlçe Başkanı Sedat Öz men, açıklamasında; "Saadet Partisi Gemlik İlçe Teşkila tı olarak yeni eğitim öğretim yılının baş langıcı münasebetiyle Gemlik'teki okullara bir dizi ziyaret gerçekleştirdik. Okulları mızda idareci ve öğretmenlerimizle görüş alışverişinde bulunduk. Uzun yıllardan beri süregelen sıkıntıların arta rak devam ettiğini üzülerek gördük.
Okullarımız su, elektrik, yakıt, hiz metli maaşı, kırtasi ye giderleri, tadilatlar ve benzeri bir çok masrafı yeterli ödenek olmamasından dolayı kayıt parası ile karşılamak durumunda bırakılmaktadır.

Zaten krizle boğuşan veliler çocuklarının kırtasiye, giyim gibi birçok masrafının yanında bir de kayıt parası istenmesi veliler ile okul idarecilerini karşı karşıya getir mektedir. Ancak ne gariptir ki Milli Eğitim Bakanlığı her eğitim yılının başında okullarda kayıt parası ve diğer adlar altında herhangi bir ücret ödenmemesi için velileri uyarmaktadır. Hatta bağış, kayıt parası gibi ücret istenmesi durumunda isteyen okul idarecilerinin Milli Eğitim Müdür lüklerine şikayet edilmelerini istemektedir. Kamuoyu na başka konuşup icraatın başka olması yanlış siyasi bir uygulamadır." şeklinde konuştu.

Haber Tarihi : 02.10.2009
Haber Editörü : Seyfettin ŞEKERSÖZ
Haber Kaynağı : gemlik korfez gazetesi
Güneşi DOĞDUĞU GİBİ, Sαbαhı GELDİĞİ GİBİ, Sevdiğin insαnı OLDUĞU GİBİ' kαbul et..!!..

Çakır

Güneşi DOĞDUĞU GİBİ, Sαbαhı GELDİĞİ GİBİ, Sevdiğin insαnı OLDUĞU GİBİ' kαbul et..!!..