OKUL ÖNCESİ SANAT ETKİNLİKLERİ VE RESİM SERGİSİ AÇILDI

Başlatan Uğur YUCA, Mayıs 29, 2011, 01:16 ÖS

« önceki - sonraki »

Uğur YUCA

Gemlik Kaymakamlığı tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonunda düzenlenen 7. Geleneksel Okul Öncesi Eğitim Şenlikleri kapsamında Sanat Etkinlikleri ve Resim Sergisi açıldı.

Gemlik'te faaliyette bulunan Zübeyde Hanım Anaokulu ve 2 özel Anaokulu'nun yanı sıra 18 İlköğretim Okulu Anasınıflarının katıldığı etkinlik ve resim sergisinde yıl içinde küçük öğrencilerin öğretmenleri eşliğinde hazırladıkları el becerileri ile resimleri sergileniyor.

Belediye Düğün Salonunda hazırlanan serginin açılış kurdelesini Kaymakam Bilal Çelik ile Belediye Başkan Vekili Refik Yılmaz birlikte keserken okul müdürleri ile çok sayıda okul öncesi öğrencilerinin aileleri de hazır bulundu.

Anasınıfı öğrencilerinin seslendirdiği şiirlerin ardından Cumhuriyet İlköğretim Okulu Anasınıfı öğrencilerinden Melisa Çevik ile Sedat Özer'in Aşuk ile Maşuk gösterisi alkışlarla izlendi.

Resim Yarışmasında birinci olan Cumhuriyet İlköğretim Okulu Anasınıfı öğrencisi İdil Yolcu'nun hediyesini Kaymakam Bilal Çelik verirken ikinci olan TSO Gazi İlköğretim Okulu Anasınıfı öğrencisi Dila Tuna'nın hediyesini Belediye Başkan Vekili Refik Yılmaz, üçüncü olan Özel Aykent İlköğretim Okulu Anasınıfı öğrencisi Yağmur Soyer'in hediyesini İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ercümen verdi.

Daha sonra küçük öğrencilerin el emeği göz nuru hazırladıkları sergiyi gezen Kaymakam Bilal Çelik, Belediye Başkan Vekili Refik Yılmaz ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ercümen ile davetliler öğretmenlerden bilgi aldılar.
Haber Tarihi : 24.05.2011

Uğur YUCA