şehit etem yaşar ilkögretim okulu

Başlatan Uğur YUCA, Ağu 17, 2007, 09:50 ÖS

« önceki - sonraki »

Uğur YUCA

ŞEHİT ÖĞRETMEN ETEM YAŞAR

( 1959-1993)

Okulumuza adını veren rahmetli Şehit Öğretmen Etem Yaşar, 05.02.1959 yılında Gemlik�in Engürücük köyünde doğdu. İlkokulu, köyünde, ortaokulu da Gemlik Lisesinde okudu. Öğretmenliğe duyduğu ilgi ve sevgi yüzünden ortaokuldan sonra birçok yeri kazanmasına rağmen o, tercihini Çanakkale Gökçeada İlköğretim Okulu için yaptı. Ancak şanssızlık bu ya o yıl �Öğretmen Okulları� Öğretmen Lisesine dönüştüğünden öğretmen olma şansını yakalayamadı. Fakat bu değişiklik O�nu okuldan vazgeçiremedi. Başarı ile bitirdikten sonra aynı yıl girdiği Üniversite sınavlarında Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünü kazandı. 1977 yılında girdiği bu okulu 1982 yılında bitirdi. Öğretmenliğe başlamadan Askerlik kararı aldırarak aynı yıl yedek subay olarak Erzurum�a gitti. Askerlik bitiminden 1993 yılının Eylül ayına kadar öğretmenliğe müracaat etmedi. Ancak biricik çocuğu olan kızının hastalığının ilerlemesiyle maddi sıkıntılar neticesinde öğretmenliğe müracaat etti. Kısa süre sonda tayini Diyarbakır ilinin Hazro ilçesi Dadaşlar Köyü İlköğretim Okulu�na Sosyal Bilgiler öğretmeni olarak çıktı.

Büyük bir şevk ve heyecanla görevine 30.09.1993 günü başlayan Etem Yaşar       22 Ekim 1993 Cuma günü okul lojmanından alınarak Diyarbakır�ın Lice ilçesinin kırsal alanında P.K.K. militanlarınca 22 günlük öğretmen iken şehit edildi.

ben burada okudum ama okumak denirse deprem filan :(

Şehit Etem Yaşar İlköğretim Okulu    

Adres : Dr.Ziya Kaya mah.Şehit sok.No:12    

Tel : 0224 5141115    

Fax: 0224 5134477

Uğur YUCA

Uğur YUCA

evet 1999 depreminde bu okulda okuyoduk + hasarlı hasarlı soktular buraya bizi :( yinede çürüktü mürüktü ama güzel okuldu  ;D

yeliz

KRAL DEĞİLİMKİ TAHTIM OLSUN SULTAN DEĞİLİMKİ TACIM OLSUN BEN ESKİ PAZAR CADDESİ KIZIYIM BIRAKINDA BİRİZ FARKIM OLSUNN.....

çαηαк

Alıntı yapılan: yeliz - Ara 28, 2007, 09:10 ÖS
:)  okula bak yaa :)

ne varmıs okulda nıye gu7ldun bu kadar

paylasım ıcın tesekurlewr adaş

Cezzar

93-96 Arasında Bizde Burda Okumuştuk :) Ilk Mezunlarındanız Diyebilirim. Teşekkürler Paylaşım için.
Hadi Oyun Oynayalım ; Sen Benim Duygularımla , Ben Senin Hayatınla : )

mavili

merhaba bende bu okuldan menzunum ne olmuş yani :13enfadados: :13enfadados: yapoan arkadaşa çok saol

melanqoli

arkdaşım konu içn saol ayrıca biz bu okulun 8. sınıflarıyız  gayette güzel okul depremde hasar görmüş olabilri ama şimdiki ş.etem yaşar i.ö.okulunu görmek isteyen gelsn baksın nasıl okulmuş :S :P :13enfadados:
-S-€-ß-€-ß-!-M

===>Oyun Bittiğinde Şahta Piyonda Aynı Kutuya Konur...<====

melanqoli

alla hallah okula bak yha mış çok mu komik geldi   :alayci:
-S-€-ß-€-ß-!-M

tweety

mervecim lütfen forumda hiçbir konuda arka arkaya msj atma olurmu yasak  >(

Borusan.ece

inventive_ümit

bende ordan emzunum zaten okulun şekli şemali önemli diel önemli olan içinde yaşadıklarınız çok güzel gtünlerdi

Uğur YUCA

Alıntı yapılan: inventive_ümit - Eyl 14, 2008, 02:58 ÖS
bende ordan emzunum zaten okulun şekli şemali önemli diel önemli olan içinde yaşadıklarınız çok güzel gtünlerdi
kuzen resimler yok okulun ???????????????????

inventive_ümit

melanqoli

hmm tmm twetty abla :D bi daha olmaz ksr bakma  forumda çömez'iz  :angel: :komik:
-S-€-ß-€-ß-!-M

melanqoli

:=; :=; :=; :=;

gemlik ş.etem yaşar ilköğretim okulu tüm heybetiyle   :1
-S-€-ß-€-ß-!-M

melanqoli

-S-€-ß-€-ß-!-M