Belediye 400 adet çöp konteyneri alacak

Başlatan Çakır, Ağu 18, 2009, 03:55 ös

« önceki - sonraki »

Çakır

Belediye 400 adet çöp konteyneri alacakBir firmanın katıldığı ihalede verilen teklifin 114 bin 400 lira olduğu açıklandı.
Gemlik Belediyesi'nin ihtiyacı olan 400 adet çöp konteyneri alımı ihalesi halka açık olarak Belediye Düğün Salonu'nda gerçekleştirildi.Halka açık olmasına rağmen sadece ihaleye giren firma yetkilileri ile belediye görevlilerinin olduğu ihaleye, 3 firmanın şartname dosyası almasına rağmen sadece Konya'dan Teksim Konteyner ve Galvaniz Sanayi Ticaret Limitet Şirketi yetkilileri katıldı.İhale Komisyonu Başkanı Ahmet Dedetürk ile Komisyon üyeleri Asuman Irmak,Dr.Ahmet Hekimoğlu, Cengiz Güneş ve Zafer Gündoğdu'dan oluşan komisyon, 1100 litrelik 400 adet sıcak daldırma paslanmaz galvanizden oluşan çöp konteyneri için ihaleye dosya veren bir firmanın zarfını kontrol etti.İnternet üzerinden yapılan ilanların yanı sıra hafta sonu belediye anonsuyla yapılan duyurulara rağmen sadece bir firmanın katıldığı ihalede
verilen teklifin 114 bin 400 lira olduğu açıklandı.Yapılan ihalenin sonucu ile verilen teklifin değerlendiril mesinden sonra kesinlik kazanacağı açıklandı.

Haber Tarihi : 18.08.2009
Haber Editörü : Seyfettin ŞEKERSÖZ
Güneşi DOĞDUĞU GİBİ, Sαbαhı GELDİĞİ GİBİ, Sevdiğin insαnı OLDUĞU GİBİ' kαbul et..!!..

ozelisler

Metal Çöp Konteyneri

Hammaddesi TSE belgeli galvaniz kaplı sacdır. Metal çöp konteyneri ölçüleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi normlarına göre belirlenmiş olup; belediye çöp arabaları ile uyumludur. 1.55mm galvaniz sacdan üretilmekte olan metal çöp konteynerlerinin gövde ağızları 20.0x40.0x2.00mm U profillerle çevrilidir. Taban sacları ise komple kaynaklıdır ve sızdırma yapmaz. Üzerindeki kapak gövdeye tam oturmakta ve koku problemi oluşmasını engellemektedir. Metal çöp konteynerlerinde kapaklar yine 1.55mm galvaniz sacdan üretilmektedir. Tekerlekler 150x45 dikey eksende 360 derece hareketli olup, tekerleklerin bağlandığı kısım ise 4mm kalınlıkta sac ile takviyeli ve civatalıdır. Bu şekilde sökülüp takılabilir olmasının yanı sıra, yeri kolaylıkla değiştirilebilir ve ağır hizmet şartları altında bile yüksek dayanım ve uzun ömür sağlar. Konteyner imalatları gazaltı kaynakları ile gerçekleştirilmekte olup, standart kaynaklara göre daha yüksek mukavemet sunar.